Kanser Hastanesi Kuruluyor!

0

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması planlanan kanser hastanesinin ihalesi tamamlandı.

Yeni kanser hastanesi Malatya İnönü hastanesi yerleşkesine yapılacak.

Hastanenin yapım maliyeti 71 milyon lira olacak ve Malatya İnönü hastanesinin yanında ki 29 bin 912 metrekare alana yapılacak.Hastanenin önümüzde ki günlerde temelinin atılması ve 2019 yılında tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor.

Hastane Özge-Emaş inşaat ortaklığı tarafından yapılacak.

6 katlı olması planlanan ve yeni yapılacak olan onkoloji hastanesinin içinde 217 yatak 176 adet onkoloji ve homoloji hasta odası 26 adet ilik tedavisi odası 5 iyotlu tedavi hasta odası 84 adet kemoterapi odası 5 iyotlu hasta odası ve 16 adet yoğun bakım odası olacak.

ALT YAPIMIZ ÇOK GÜÇLÜ!

İnönü hastanesi Başhekimi hastane ile ilgili yaptığı açıklama da;

“Malatya doğunun batısı, batının doğusudur. Bir kesişme noktası ve doğunun yükselen değeridir. Malatya tıpkı organ naklinde olduğunu gibi kanserde de bu bölgenin en büyük kuruluşudur. Çünkü kanser denilen şey tek branşın çözebileceği bir problem değildir. Bütün branşların birlikte çalıştığı, donanımlı bir hastane gerektirir. Donanımsız bir hastanede kanser merkezi olmaz. Kanser hastalarına sıradan değil ehil ellerde bakılması lazım bizim de bu anlamda altyapımız çok güçlü. Onkoloji hastanesini geleceğin yatırımı olarak görüyoruz.”dedi

 

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply